Promocje kredytów gotówkowych - czy warto korzystać?

dolars

Plagą w dzisiejszych czasach są niekończące się bloki reklamowe w telewizji, jednakże, kiedy interesuje nas akurat kredyt gotówkowy, natychmiast wychwytujemy z tego potoku obrazów ten z nim związany. Z ekranu padają podstawowe informacje, z reguły są to najważniejsze atuty produktu, a wszystko zawiera się w kilkudziesięciu sekundowym przekazie. Czy można zatem w ten sposób poznać kredyt i podjąć decyzję odnośnie do skorzystania z niego bądź nie? Nawet nie ma takiej możliwości, a osoby postępujące w ten sposób można nazwać, delikatnie mówiąc nierozważnymi, więcej dowiesz się poniżej lub na http://www.kredyt-dla-ciebie.com.pl/.

Brać, czy nie brać?

Promocje kredytów gotówkowych goszczą najczęściej w spotach reklamowych zachwalających możliwość skorzystania z finansowania na najlepszych warunkach, jakie tylko zdołamy znaleźć na rynku. Przykładowo bank proponuje nam, że jeżeli weźmiemy kredyt i będziemy go regularnie spłacać, to po roku zwróci nam wszystkie naliczone odsetki. Innym przykładem może być promocja kredytu gotówkowego polegająca na tym, że oferowana nam jest możliwość pożyczenia przykładowo 5000 zł bez żadnych odsetek i prowizji, zamiast których uiścimy jednorazową opłatę doliczaną do kredytu, w wysokości powiedzmy 500 zł.

Obie propozycje są dla nas bardzo kuszące, bo przecież potrzebujemy akurat gotówki, a tutaj trafia się nam taka okazja. Musimy jednak być ostrożni i przezorni, okazja okazją, ale każdą powinniśmy sprawdzić i przeanalizować.

Weź kredyt i odbierz smart fona

Nagrody rzeczowe są ostatnio bardzo popularną formą promowania produktów finansowych. Ostatnimi czasy pojawiły się ciekawe promocje polegające na przyznawaniu nagród rzeczowych za wzięcie kredytu gotówkowego online w postaci tabletu lub smart fona. To bardzo modne urządzenia i kusi nas to niezmiernie, żeby z tej właśnie oferty skorzystać celem zdobycia ich.

Sprawdź 2 razy, zanim weźmiesz

Pamiętajmy, że banki nie są instytucjami charytatywnymi, że mają swój interes i dbają o niego, z powodu czego nigdy nie dostaniemy nic za darmo.
W pierwszym przypadku może się okazać, że przy zwrocie odsetek są określone limity i możemy takowy otrzymać, ale nie więcej niż w określonej wysokości. W drugim przypadku może się przykładowo okazać, że aby skorzystać z kredytu za taką jednorazową symboliczną opłatę, trzeba wykupić drogie ubezpieczenie, w którym bank ukrył koszty i dzięki niemu rekompensuje sobie brak oprocentowania i prowizji. Dlatego też należy sprawdzać każdą promocję od podszewki.

Na co zwracać uwagę?

Na pewno już wiecie, że nie można tak po prostu wierzyć wszystkim reklamom i sprawdzać warto zawsze. Musimy po prostu porównywać oferty, jeżeli widzimy kredyt w promocji, to porównajmy go z kilkoma innymi oferowanymi bez niej. Może się wówczas okazać, że ten proponowany bez promocji jest tańszy. Często to wygląda w ten sposób, że bank mający standardowe oprocentowanie rzędu 15% w stosunku rocznym ogłasza promocję, w której proponuje kredyt gotówkowy z oprocentowaniem o 5% niższym, czyli 10%. Po sprawdzeniu innych ofert może się okazać, że bezproblemowo znajdziemy kredyt standardowo oprocentowany na 5% w stosunku rocznym, czyli cale 5% taniej niż ten promowany.

Jakie parametry kredytu sprawdzać?

Przede wszystkim należy zwracać uwagę na 2 parametry, to jest RRSO i wysokość raty, przy czym RRSO nie powinno obecnie przekraczać 30%.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że artykuł ten uświadomił ci, że nie można w 100% ufać reklamom, a raczej należy traktować je jako drogowskaz wskazujący na daną ofertę, którą należy prześwietlić w detalach.