Konsolidacja zadłużenia – co może dla Ciebie zrobić?

terminal

Kiedy masz długi, możesz czuć się jak w głębokiej dziurze, z której nie możesz się wydostać. Jeśli masz dług z tytułu pożyczek i wysokoprocentowych kart kredytowych, które spłacasz minimalną należną kwotę, i używasz kart do płacenia za przedmioty codziennego użytku, takie jak jedzenie, ta dziura po prostu się pogłębia. Światło na górze wydaje się coraz bardziej oddalać.

Oto wyjście!

Konsolidacja zadłużenia może być drabiną, która wyprowadzi Cię z tej dziury. Co to jest konsolidacja zadłużenia?

Konsolidacja zadłużenia jak sama nazwa wskazuje - konsoliduje zadłużenie w jedną pożyczkę. Jeśli masz wysokie zadłużenie, prawdopodobnie oprocentowanie Twoich kart kredytowych wzrosło z powodu opóźnień w płatnościach. Nadzieja z pożyczką na konsolidację zadłużenia polega na tym, że pożyczka ma niższe oprocentowanie, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Miesięczna płatność najprawdopodobniej byłaby również mniejsza niż suma miesięcznych płatności kartą kredytową.

Główne kwestie do rozważenia przed wyrażeniem zgody na pożyczkę konsolidacyjną

Przed uzyskaniem pożyczki konsolidacyjnej warto zwrócić uwagę na kwestie, które należy wziąć pod uwagę, aby ustalić, czy kredyt konsolidacyjny jest najlepszym narzędziem, które pomoże Ci wyjść z zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny nie naprawi wszystkiego w magiczny sposób. Musisz przede wszystkim zrozumieć, jakie działania i zachowania doprowadziły Cię do Twojej sytuacji finansowej. Jeśli nie przeprowadzisz krótkiej samooceny i pojednania, powtórzysz te zachowania i wpadniesz w długi. Aby pożyczka konsolidacyjna zadłużenia zadziałała, nie możesz dodać więcej długu do stosu. Konsolidacja zadłużenia nie jest gratką. Pożyczka może zaoszczędzić pieniądze, ale nadal będziesz musiał ciężko pracować, aby ją spłacić.

Czy to właściwa pożyczka?

Istnieje kilka rodzajów pożyczek, które możesz wykorzystać do konsolidacji zadłużenia. Czy powinieneś wykorzystać kapitał własny w swoim domu? Może to być dobry pomysł, jeśli masz kapitał, ale musisz również zrozumieć, że możesz narażać swój dom na ryzyko, jeśli nie będziesz w stanie nadążyć za płatnościami. Niezależnie od tego, czy refinansujesz swój dom, czy otrzymujesz pożyczkę pod zastaw domu, uzależniasz swój dom od możliwości spłaty zadłużenia. W zależności od rynku, jeśli spieniężysz swój kapitał, a później zechcesz sprzedać swój dom, może się okazać, że jego wartość jest niższa niż to, co jesteś mu winien.

Ponadto pamiętaj, że jeśli masz 30-letni kredyt hipoteczny i pozostało 20 lat na spłatę kredytu, refinansowanie kredytu oznacza, że spłacasz dodatkową kwotę kredytu przez pozostały okres spłaty kredytu, czyli 20 lat. Ostatecznie nie zaoszczędzi Ci to pieniędzy; w rzeczywistości może cię to kosztować znacznie więcej.