Kredyt samochodowy dla Kowalskiego

bilon

Kredyty samochodowe, są obok kredytów udzielanych na zakup mieszkania czy domu, jednym z najpopularniejszych produktów bankowych. Mentalność rodaków szybko się zmienia i większość zamiast inwestować wiecznie w wiekowe pojazdy, wolą kupić taki, który posłuży im przez lata. Oferty dilerów są bowiem coraz bardziej atrakcyjne i nawet „przeciętny Kowalski” znajdzie wśród nich coś dla siebie. Rzadko który z nas może pozwolić sobie na luksus zakupu nowego samochodu za gotówkę. Tu z pomocą przychodzą nam banki i ich oferty kredytowe. Nie wszystkie jednak placówki, nawet te o dużej renomie na rynku, mają w swojej ofercie kredyty samochodowe. Dużo częściej możemy spotkać się za to z ofertami pożyczek gotówkowych, które od tych zaciąganych na kupno auta różnią się tym, że spłacane są zawsze w równych ratach kapitałowo-odsetkowych.

Zasady kredytowania bankowego
Dobrym rozwiązaniem może okazać się pomoc tzw. autobanków. Są to placówki powiązane umową z przedstawicielem konkretnego dilera. W przypadku standardowego kredytu na auto, całość kwoty otrzymanej pożyczki przelewana jest na rachunek dilera samochodowego lub komisu, w którym zakupiliśmy wymarzone cztery kółka. Bank ustala z nami wszelkie koszty związane z ubezpieczeniem, po czym powinniśmy otrzymać od kredytodawcy dokładny plan spłaty poszczególnych rat. Kredyty samochodowe udzielane są zazwyczaj na okres 10 lat. Warto wiedzieć również, że otrzymaną kwotę możemy spokojnie przeznaczyć również na zakup auta używanego, gdyż otrzymana kwota w żaden sposób nie obliguje nas do zakupu samochodu tylko i wyłącznie z salonu dilera konkretnej marki. Niektóre banki udzielają również pożyczek na auta zakupione za granicą. W tym przypadku jednak nie jest to typowy kredyt samochodowy, lecz taki, który w znacznym stopniu przypomina pożyczkę na mieszkanie. Chodzi tu głównie o zabezpieczenie, porównywane do hipoteki.

Wiele możliwości kredytowania
Jeśli marzymy o nowym samochodzie, kredytowanie może okazać się jedynym rozwiązaniem aby spełnić marzenia o porządnym aucie. Stąd kredyty samochodowe stały się najpopularniejszym ku temu rozwiązaniem. Banki coraz częściej prześcigają się w coraz to ciekawszych ofertach, dzięki czemu nie jesteśmy zdani na jedno czy dwa rozwiązania. Najpopularniejsze na rynku nazywane są kredytami 50/50 oraz ratami balonowymi. Te z kolei przyznawane są przede wszystkim przez wspomniane już autobanki. Rata balonowa, jak sama nazwa wskazuje, zaczyna się od stawek niższych, by z miesiąca na miesiąc wzrastać, kredyt 50/50 z kolei cechuje możliwość zakupu auta, płacąc za nie w dwóch równych ratach. W tym przypadku jednak potrzebne są fundusze, aby uregulować wpłatę pierwszej raty od ręki. Rozwiązań dostępnych na rynku jest naprawdę sporo. Ważne, aby wybrać tę najbardziej odpowiadającą nam formę kredytowania. Zarówno w przypadku stacjonarnych placówek bankowych jak i autobanków, mamy dostęp do fachowych konsultantów, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące konkretnej oferty. Decydując się na zaciągnięcie kredytu, warto wiedzieć, że do wszelkich kosztów związanych ze spłatą kredytu, należy doliczyć również opłaty związane z jego ubezpieczeniem, o czym bardzo często zdarza się nam zapominać. Ubezpieczenie kredytu potrafi często znacznie wpłynąć na wysokość miesięcznej raty, a co za tym idzie, finalną kwotę, którą przyjdzie nam zapłacić. Warto o tym pamiętać i dopytać o wszelkie szczegóły, również te, związane z opłatami jak również ubezpieczeniem kredytu.