Utrata pracy, a kredytowanie.

100pln

Kredyt w momencie bezrobocia jest skomplikowaną sytuacją. Z reguły bank nie interesuje się sprawami osobistymi swoich klientów. Rata ma być spłacona na czas i nie ważne z jakiego powodu nie mamy akurat teraz pieniędzy. Be pracy bardzo ciężko podjąć się tematu jakim są kredyty gotówkowe. W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób nie wie, że kredytowanie nie jest takie proste jeśli o bank chodzi. Przez to wiele osób popełnia poważne błędy przy zaciąganiu pożyczek oraz kredytów, bo jak wiadomo jedno nie jest równoznaczne z drugim. Zobaczmy jednak jak kredytować bez umowy o pracę.

Kredytowanie bez pracy na etat jest możliwe. Musimy tylko mieć jakikolwiek dochód, a często jakikolwiek nie oznacza najmniejszy. Racjonalny jest fakt, że z zerowymi dochodami kredyty gotówkowe nie będą czymś do osiągnięcia z racji braku odpowiedniego zabezpieczenia. Istnieje jednak bardzo wiele możliwości dla osób nie pracujących na etacie o który zresztą w dzisiejszych czasach bardzo trudno nawet z odpowiednim wykształceniem. Rynek pracy nie jest tak cudowny jak może się wydawać, a wszystkie zmiany powodują, że sytuacja wielu osób ma się jeszcze gorzej. Zobaczmy jednak jak kredytować bez etaty, bo jak już napisane zostało – można.

Pierwszym krokiem aby kredyty gotówkowe w ogóle były możliwe bez stałej pracy (pracy etatowej) jest znalezienie źródła dochodu. To nieprawda, że umowy śmieciowe (umowy o zlecenie, dzieło, kontrakty) nie są brane pod uwagę przez bank. Oczywiście umowa na dwadzieścia złotych nie będzie odpowiednia, ale jeśli mamy udokumentowany dochód powyżej 1000 złotych miesięcznie, z całą pewnością możemy iść do banku. Warto jednak przepracować więcej niż jeden miesiąc na tego rodzaju umowie. W innym przypadku możemy spotkać się z odmową. Postarajmy się przez kilka miesięcy popracować na tego rodzaju umowach, poszukaj najtańszy kredyt gotówkowy na sprawdzonym portalu.

Niestety zasiłki czy alimenty nie są dochodem, a świadczeniami na dziecko przeznaczonymi na konkretny cel. nie możemy zatem posiłkować się nimi jeśli chodzi o kredyty gotówkowe. Wiele osób twierdzi, że powinny być uwzględniane przez bank. Każdy zasiłek ma swoje konkretne przeznaczenie – na dziecko, nie na nasze wydatki, podobnie z alimentami. Dochód wywodzi się z pracy, a więc takowej potrzebujemy. Wiele banków opiera się również na przychodzie czytanym z konta – i tu wiele osób ma pole do popisu. Te koniecznie muszą być jednak regularne. Jak widzimy kredytowanie nie zawsze wiąże się z pracą na etat.