Co to jest zabezpieczona pożyczka?

bilons

Co to jest zabezpieczona pożyczka? Prostą definicją zabezpieczonej pożyczki jest pożyczka zabezpieczona na aktywach, zwykle nieruchomości. Więc jeśli nie możesz spłacić pożyczki, pożyczkodawca może przejąć aktywa i odzyskać pieniądze z powrotem sprzedając aktywa.

Jednak kiedy słyszy się jak banki i dziennikarze mówią o zabezpieczonych pożyczkach, zwykle nie oznaczają kredytów hipotecznych. Zamiast tego oznaczają mniejsze kredyty, które są zabezpieczone przed nieruchomościami mieszkalnymi, zwykle poza konwencjonalną hipoteką.

Powiedzmy, że masz dom, który jest obecnie warty 300 000 złotych a Twoja wyjątkowa kwota kredytu wynosi 100 000 zł. Różnica między tymi dwiema liczbami to 200 000 złotych, więc masz kapitał własny o wartości 200 000 złotych w Twoim domu. Możesz wykupić pożyczkę zabezpieczoną od tego kapitału, a ta pożyczka normalnie powinna wynosić od 25 000 do 100 000.

Jeśli wpadniesz w wir kłopotów finansowych i nie można spłacić kredytu hipotecznego i pożyczki zabezpieczonej, kredytodawca hipoteczny byłby pierwszy w kolejce do jakichkolwiek wpływów ze sprzedaży po odzyskaniu. Ale gdy pożyczkodawca hipoteczny został spłacony, twój zabezpieczony dostawca pożyczki będzie obok otrzymania płatności z wpływów ze sprzedaży.

Zabezpieczone pożyczki są czasami znane jako pożyczki właścicieli domów lub drugie kredyty hipoteczne.

Zalety

Wentylatory zabezpieczonych kredytów wskazują na trzy główne plusy tego produktu.

Nie potrzebujesz idealnego ratingu kredytowego

Jeśli Twoja ocena kredytowa jest mniejsza niż idealna, możesz walczyć o pożyczanie za pośrednictwem innych tras, takich jak pożyczka osobista. Ale ponieważ pożyczka zabezpieczona jest finansowana przez nieruchomość, kredytodawca może być skłonny patrzeć na bardziej ryzykownych kredytobiorców. To oznacza, że ??Twoja ocena kredytowa jest wciąż istotna, gdy ubiegasz się o zabezpieczoną pożyczkę. Im gorsza ocena kredytowa, tym wyższa stopa procentowa. A jeśli Twoja ocena kredytowa jest bardzo słaba, może nie być w stanie uzyskać pożyczki zabezpieczonej w ogóle.

Stawki mogą być względnie niskie

Oprocentowanie pożyczek zabezpieczonych może być stosunkowo niewielkie. Obecnie najtańsze pożyczki zabezpieczone są na poziomie około 8,5%. Stawki są z pewnością dużo tańsze niż pożyczki na wypłaty lub gwarancje.

Długie okresy spłaty

Pożyczki zabezpieczone mogą trwać 10 lat lub dłużej. To daje dużo czasu, aby spłacić dług. Z drugiej strony, im dłużej podejmujesz spłatę pożyczki, tym większy odsetek będziesz musiał zapłacić.

Myślę jednak, że pożyczki zabezpieczone mają kilka poważnych wad, które przewyższają zalety. Możesz stracić dom Z tego powodu zawsze sugerujemy, by ludzie wybierali niezabezpieczoną pożyczkę osobistą, jeśli tylko będą mieć pewność, że nie będą mieć problemu z jej spłatą.